Jak zrobić drewniany domek dla dzieci?

drewniany domek wykonanie

Kto z nas w okresie dzieciństwa nie marzył o swoim własnym domku w ogrodzie. Takim, który byłby idealną bazą dla zabaw odbywających się na świeżym powietrzu. Teraz jako osoby dorosłe możemy zrealizować takie marzenie, kupić albo stworzyć samodzielnie tego typu domek. W poniższym artykule zajmiemy się drugą opcją, czyli wykonaniem drewnianego domku zupełnie samodzielnie.

Drewniany domek dla dzieci – dlaczego powinniśmy się na niego zdecydować?

Takiego typu domek to spełnienie marzeń wielu pociech. Dlatego, jeśli posiadamy ogród, lub też swoją działkę to nie warto się zastanawiać, tylko zrobić niespodziankę swojemu dziecku. To dobry pomysł na spędzenie wspólnego czasu na zewnątrz. Dziecko będzie się tam bawiło przez dłuższy czas, a my jako rodzice zyskamy chwilę wytchnienia i spokoju. Warto, żebyśmy rozbudowali go dodatkowo o inne części, na przykład niewielki tarasik, balkonik, huśtawki czy też zjeżdżalnię. Maluch wówczas będzie mieć oddzielną wyspę, swoje królestwo, które zorganizuje w taki sposób, jak mu to odpowiada.

Domek drewniany dla dzieci – samodzielne wykonanie

Jak wykonać samodzielnie drewniany domek dla dzieci? Pierwszy etap to zbudowanie szkieletu. Jeżeli projekt będzie uwzględniał osadzanie najważniejszego pomieszczenia na słupach, powinniśmy pamiętać, żeby zadbać przede wszystkim o ich stabilność. W tym celu musimy wyrównać teren pod budowę i właściwie go wypoziomować. Dobrym rozwiązaniem, będzie postawienie domku drewnianego dla dzieci na betonowym, a więc twardym podłożu.

Następnie musimy zbić ze sobą wszystkie części w jedno. Pamiętajmy, aby zostawić odpowiednie otwory na niewielkie okienko, jak i drzwi. Kiedy drewniany domek dla dzieci, będzie już posiadał cztery ściany, przyjdzie czas na postawienie dachu. Warto jest przygotować go przynajmniej z dwóch warstw desek, między którymi umieścimy materiał mający za zadanie chronić wnętrze przed deszczem.

Jeżeli wszystko będzie już przygotowane, pora na dobudowanie balustrady i schodów. Kolejne etapy będą już zależne od naszych preferencji. Z czasem możemy udoskonalić naszą konstrukcję. Ambitniejsi majsterkowicze, wstawiają w okna szyby, albo nawet budują niewielki balkonik. Wszystko to po to, żeby nawet tak niewielka przestrzeń, stała się bardzo przytulną lokalizacją.

dreniany domek inspiracje

Domek drewniany dla dzieci. Cena, wymiary.

Wymiary domku dla dzieci, zależne będą od wybranego przez nas modelu. Na ogół, powinno to być 2-2,5 metra długości i szerokości. Zaś jego standardowa powierzchnia to 3 metry kwadratowe.

Nie musimy się obawiać, iż nie poradzimy sobie w czasie składania domku. Zwykle celem zamontowania tego typu zestawu, wystarczy pomoc drugiej osoby i poradzimy sobie bez najmniejszego problemu. Najlepiej najpierw przygotować wszystkie części, określić kolejność ich montażu i wraz z drugą osobą, zmontować wszystko po kolei.

Wówczas, gdy będziemy mieć już gotową konstrukcję, konieczna będzie końcowa impregnacja drewnianego domku. Wybierzmy tę farbę, która będzie najbardziej bezpieczna dla naszych pociech. Sporo zabawy przyniesie nam wspólne dobieranie motywu, czy też koloru, który będzie umieszczony na ścianach, dachu, oknach i drzwiach. A jeśli boimy się, iż sobie nie poradzimy z tego typu majsterkowaniem, lub też nie mamy najzwyczajniej w świecie na to czasu, warto skorzystać z usług, które proponują firmy zajmujące się produkcją tego typu domków. Zbudują go za nas.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli domków drewnianych dla dzieci. Wśród nich znajdziemy nawet i taki, który ma dobudowaną antresolę, która zapewni dziecku dodatkową radość i zabawę. Każdy spośród domków, wykonywany musi być z dbałością o nawet malutki szczegół, dzięki czemu stanie się także wspaniałym uzupełnieniem naszego ogrodu. Może posiadać okiennice i okna, różnorodne kształty dachu, barierki. Z pewnością wybierzemy coś odpowiedniego.

 

Be the first to comment on "Jak zrobić drewniany domek dla dzieci?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*