Jak powiesić plakat na ścianie?

wieszamy plakat na ścianie

Jedną z najpopularniejszych metod dekoracyjnych od wielu lat są plakaty. Używane w przestrzeni publicznej dla reklam, a najczęściej kojarzone z dekoracjami w pokojach nastolatków. Zdjęcia naszych kochanych muzyków wraz z rozwojem technologii drukarskiej przekształciły się w bardzo gustowną i nowoczesną ozdobę, która możemy dopasować do każdego wnętrza. Wraz z zakupem plakatu, na myśl pochodzi nam teraz pytanie – Jak powiesić plakat na ścianie? Istnieje na to kilka sposobów, a każdy z nich praktyczny i efektowny. Możesz wybrać taki sposób, który najbardziej pasuje do Twojej aktywności w przemeblowaniach własnego wnętrza.

Antyramy i ramki

Plakaty mają niestety to do siebie, że bardzo łatwo o ich uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wbrew większości poradnikom zaczniemy nasze propozycje od ram i antyram. Wśród wszelakich sposobów na powieszenie plakatów na naszych ścianach, jedna z najdroższych metod, to użycie ram na nasz plakat. Ma to swoje idealne zastosowanie w przypadku osób, które kochają przemeblowania i często zmieniają ułożenie swojego swoich dekoracji. Antyrama bądź ramka wymaga od nas zawieszenia plakatu na gwoździki, bądź zaczepy. Zatuszowanie ich na naszej ścianie, w przypadku zmiany miejsca dekoracji, jest o wiele łatwiejsze, niż zamalowywanie ubytków w przypadku odejścia farby wraz z taśmą z powierzchni. Jakie więc możemy zyskać plusy przez wybór ramek bądź antyram na nasz plakat? Przede wszystkim bezpieczeństwo naszej dekoracji. Wraz z nią zyskujemy łatwy montaż i bezproblemową zmianę miejsca plakatu, unikając ubytków w farbie na ścianach, a ponadto bardzo estetyczny wygląd. Do montażu potrzebujemy raptem antyramę bądź ramkę, gwoździk i młotek.

Taśmy samoprzylepne

Jeśli nie jesteś fanem dziur w ścianach lub miejsce, w którym pragniesz zawiesić swój plakat jest trudno dostępne, taśmy samoprzylepne będą idealnym pomysłem na zawieszenie plakatu. Jest to o wiele tańszy sposób na powieszenie tego typu dekoracji, które wraz z niską ceną niesie za sobą bardzo estetyczny wygląd. Mimo ryzyka odejścia farby, wraz ze zmianą miejsca, szeroki wybór plastrów samoprzylepnych zapewnia nam artykuły, które dają gwarancję, że farba nie odpadnie wraz z usunięciem plakatu. Wszystko tak naprawdę zależy od jakości farby, jaką posiadamy na ścianie, więc nawet mimo zapewnień powinniśmy być przygotowani na ewentualne uszkodzenia. Plakaty wieszane z pomocą taśm dwustronnych prezentują się bardzo dobrze, bez zbędnych zagięć, bądź wypukleń, a tani koszt i klarowny efekt zyskuje wielu zwolenników. Nie bez powodu, dzięki taśmą samoprzylepnym możemy umieścić naszą dekorację w każdym, nawet trudno dostępnym miejscu. Musimy pamiętać, aby w żadnym wypadku nie sięgać po szare taśmy bądź zwyczajne do klejenia papieru, gdyż są to taśmy typowo przemysłowe, przystosowane do pakowania, a nie celów dekoracyjnych. Wszystko co potrzebujemy do powieszenia plakatu to taśma samoprzylepna.

wieszanie plakatu na ścianie

wieszanie plakatu na ścianie

 

Taśma washi

To kolejna metoda wieszania plakatu na ścianie, która zyskuje z roku na rok coraz większą rzeszę fanów. Taśmy washi to papierowa taśma dekoracyjna, która z dużym powodzeniem używana jest do mocowania ozdób na ścianach, będąc zarazem dekoracją. Taśmy washi posiadają szeroki wybór wzorów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować motyw i kolorystykę idealnie do naszego plakatu oraz całego wystroju wnętrz. Wystarczy wybrać miejsce na nasz plakat i przykleić go, formując ramkę i ewentualne dodatkowe zdobienia naokoło niej. Czysty i klarowny efekt, jaki oferuje nam taśma, urzeknie niejednego z naszych gości. Nie możemy jednak zapomnieć, że taśma washi należy do taśm papierowych, które dają nam większą pewność na pozostawienie naszych ścian bez ubytków, jednakże jest mniej trwała i bardziej podatna na wilgoć, niż taśmą dwustronna bądź samoprzylepna. Jedyne co potrzebujemy do montażu to sam plakat i taśma washi. 

Wśród sposobów na powieszenie plakatów na ścianie wyróżniliśmy raptem trzy, jednakże sposobów jest o wiele więcej. Czasem wymagają od nas większego nakładu pracy. Specjalne wieszaki, podkładki mocowane z pomocą taśmy i wiele, wiele innych. Wybór jest ogromny, a dopasowanie ich do swoich potrzeb jest podstawą w trakcie dekorowania swojego mieszkania. Piękne i nowoczesne plakaty niejednokrotnie będą cieszyć Twoje oczy, a zawieszenie ich zawsze zajmuje kilka minut. Wybierz najlepszy dla siebie sposób i ciesz się nowoczesną dekoracją, która wyrazi Twoją osobę we własnych czterech kątach.

 

Be the first to comment on "Jak powiesić plakat na ścianie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*